Reklama

O mnie

Cześć, jestem Lidka! 
Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem ciekawostkowo - historycznym!

Jako osoba od najmłodszych lat zafascynowana przeszłością ludzkości, dzielę się tutaj moją pasją do historii, przede wszystkim do ciekawostek historycznych oraz historii odkryć i wynalazków. Niezwykle interesująca wydaje mi się historia zwykłych przedmiotów i rzeczy używanych przez nas na co dzień. Zawsze intrygowało mnie jak różne przedmioty powstawały, jak ewoluowały, jakie tajemnice skrywa ich historia. Czy ich powstanie to celowe działanie, czy skutek przypadku? Wiesz kto wymyślił szampana, skąd się wzięła czekolada, po co powstała koszykówka, jak wynaleziono szczepionkę i dlaczego czerwone światło oznacza "stop"? Te historie i wiele innych znajdziesz na blogu Krótkie Historie. Miłej lektury!

W wolnej chwili czytam książki (głównie interesuje mnie literatura faktu), kolekcjonuję pocztówki oraz jeżdżę na rowerze. Uwielbiam podróżować i odkrywać nowe miejsca.

Zapraszam Cię również do obserwowania profilu Krótkie Historie na Facebooku oraz Instagramie. Wrzucam tam ciekawostki historyczne oraz mniej znane, ale nie mniej ciekawe, fakty z historii.

Pozdrawiam!
Lidka


Prześlij komentarz

0 Komentarze

Ad Code