Reklama

O mnie

Cześć, jestem Lidka! 
Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem historycznym, a raczej blogiem ciekawostkowo - historycznym! Mam ogromną przyjemność gościć Cię w mojej małej przestrzeni poświęconej fascynującemu światu historii. "Krótkie Historie" to miejsce, w którym chcę przybliżyć Ci różnorodne aspekty historii w przystępny i intrygujący sposób. Znajdziesz tutaj nie tylko tradycyjne opowieści o wielkich wodzach, królach czy rewolucjach, ale również historie niewielkich przedmiotów, które miały ogromny (lub zupełnie niewielki) wpływ na nasze życie codzienne. 

Jako osoba od najmłodszych lat zafascynowana przeszłością ludzkości, dzielę się tutaj moją pasją do historii, przede wszystkim do ciekawostek historycznych oraz historii odkryć i wynalazków. Niezwykle interesująca wydaje mi się historia zwykłych przedmiotów i rzeczy używanych przez nas na co dzień. Zawsze intrygowało mnie jak wiele niezwykłych historii kryje się za zwykłymi przedmiotami codziennego użytku. Jak one powstawały, jak ewoluowały i jakie tajemnice skrywa ich historia? Czy ich powstanie to celowe działanie, czy skutek przypadku? Wiesz kto wymyślił szampana, skąd się wzięła czekolada, po co powstała koszykówka, jak wynaleziono szczepionkę i dlaczego czerwone światło oznacza "stop"? Te historie i wiele innych znajdziesz na blogu "Krótkie Historie".

Moja pasja do historii sięga daleko wstecz - jeszcze zanim zostałam mamą, uwielbiałam zagłębiać się w starożytne kroniki, średniowieczne opowieści i fascynujące losy ludzi, którzy pozostawili swoje ślady w historii. Teraz, jako mama, odkrywam, jak wiele możemy nauczyć się z przeszłości i w jaki sposób ciekawe tematy historyczne mogą być przekazywane również dzieciom w formie fascynujących opowieści. W wolnej chwili czytam książki (głównie interesuje mnie literatura faktu), kolekcjonuję pocztówki oraz jeżdżę na rowerze. Uwielbiam podróżować i odkrywać nowe miejsca.

Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania przeszłości na stronach "Krótkich Historii". Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii czy po prostu osobą poszukującą nowej wiedzy, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie. Dziękuję, że jesteś razem ze mną częścią tej podróży w czasie!


Ciepłe pozdrowienia,

Lidka


Co o tym myślisz? Zostaw reakcję i komentarz.

Spodobał Ci się artykuł i chcesz wesprzeć bloga?

Po prostu postaw mi wirtualną kawę! :)
Postaw mi kawę

Prześlij komentarz

0 Komentarze

Ad Code