Debiut polskiego klubu w Lidze Mistrzów

Polski klub Legia Warszawa debiutuje w Lidze Mistrzów

13 września 1995 roku, Warszawa. 74 minuta meczu pomiędzy Legią Warszawa a Rosenborgiem Trondheim w pierwszej rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Leszek Pisz strzałem z rzutu wolnego zdobywa swoją drugą bramkę w meczu. Legia Warszawa pokonuje norweski Rosenborg 3:1. 

Legia Warszawa w Lidze Mistrzów 

Był to debiut polskiego klubu w fazie grupowej Ligi Mistrzów i zarazem pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny w tych elitarnych rozgrywkach. Za zwycięstwo nad norweskim zespołem Legia otrzymała 900 tys. franków szwajcarskich, z czego połowa przypadła piłkarzom do podziału. W tym meczu nie mógł zagrać Jerzy Podbrożny, ponieważ... zatruł się bananem i mecz obejrzał w szpitalu. Problem z występem miał również Cezary Kucharski, który był wypożyczony na miesiąc ze szwajcarskiego FC Aarau. Okres wypożyczenia nie obejmował już meczu z Rosenborgiem. Legia dopiero w dniu meczu porozumiała się z grupą menadżerską, która była właścicielem piłkarza. Ostatecznie napastnik usiadł na ławce rezerwowych, ponieważ trener nie chciał zmieniać ustawienia pół godziny przed meczem, a na boisku pojawił się po przerwie.

W fazie grupowej Legia zajęła drugie miejsce (za Spartakiem Moskwa) i awansowała do ćwierćfinału, gdzie uległa greckiemu Panathinaikosowi z Krzysztofem Warzychą w składzie.

Skład Legii Warszawa: M.Szczęsny - M.Jóźwiak, J.Zieliński, K.Ratajczyk - G.Lewandowski, Z.Mandziejewicz, L.Pisz (2 gole), T.Wieszczycki (81' R.Michalski), J.Bednarz (84' A.Fedoruk) - A.Kubica (46' C.Kucharski), R.Staniek (1 gol).

Zdjęcie: Włodzimierz Sierakowski / legia.com

Prześlij komentarz

0 Komentarze